carrier transicold, willis carrier, primaclima, transportne chladenie, transport rerfrigeration

Priekopník - viac ako 100 rokov inovácií

V roku 1902 vyvinul Willis H. Carrier v USA prvé klimatizačné zariadenie a položil tým základný kameň pre dnes svetovo známeho výrobcu chladiacich a klimatizačných komponentov a systémov, koncern Carrier. Centrála spoločnosti je vo Farmingtone, Connecticut, USA, celkový počet zamestnancov je v súčasnosti viac ako 39.000 v 173 krajinách.
Dnes je klimatizácia základom osobnej pohody pre nespočetné množstvo odborov: obchody, reštaurácie, rozhlas a televízia, takisto celý dopravný a zábavný priemysel. Ale toto je len základ pre pokrok vedy ako je medicína, chirurgia, astronómia, kde je nutné dodržiavať presné teploty a vlhkosti, nehovoriac o výrobe, kde je klimatizácia vzduchu súčasťou výrobného procesu - vo farmaceutickom priemysle a iných odboroch.

Ochrana životného prostredia

Uvedomujeme si naliehavú nutnosť udržiavať zodpovednú rovnováhu medzi pohodlím, ktoré tvoríme dnes a svetom, v ktorom budeme žiť zajtra. Aby to poskytoval, Carrier určil šesť oblastí, v ktorých stanovil svoje nové trendy.
1. Energeticky účinné zariadenia s nízkou spotrebou. 2. Alternatívne chladivá bez chlóru naprieč celou výrobnou radou od domácich k veľkým komerčným aplikáciám, ktoré chránia našu planétu pred ozónovou dierou. 3. Tichšie zariadenia zabezpečujú príjemným spôsobom pohodlie užívateľa. 4. Kvalita vzduchu zabezpečuje kvalitu toho, čo dýchame v miestnosti. 5. Optimálna distribúcia vzduchu 6. Zabezpečenie výkonu menšími a ľahšími jednotkami.

Podnetné aplikácie

- Michelangelove fresky v Sixtínskej kaplnke - Dievča z Ampat, 500 rokov stará zamrznutá a mumifikovaná obeť Inkov - Britské múzeum - Stredisko Epcot - Teleskop na Mount Cerro Paranal v Chile - Alexandrijská knižnica - Stanica metra Guang-zou, Čína - Medzinárodné letisko v Hong Kongu - Mesto Suntec, Singapur Carrier je opakovane pozývaný, aby vyriešil problémy s chladením a kúrením, na ktoré si môže trúfnuť iba svetová jednotka sa svojou vyspelou technológiou a dôkladnými odbornými znalosťami.

carrier transicold, primaclima, transportne chladenie, prepravne chladenie, chladenie

 

Svetová jednotka

Viac ako sto rokov odborných znalostí, ale rovnaké zaujatie ako prvý deň: čeliť novým výzvam a nachádzať nové technologické riešenia. To je jednoduchý, ale pevný základ , ktorý robí Carrier svetovou jednotkou a klimatizáciu a chladenie , ktorého výrobky sa predávajú v 171 krajinách celého sveta.
- Dvadsať výskumných a projektorových stredísk podporovaných najvyšším rozpočtom v priemysle na výskum a vývoj - najväčšie laboratórium v Európe pre domáce i komerčné klimatizačné zariadenie - Medzinárodná cena za kvalitu Odborník na klimatizáciu. Poslaním firmy Carrier je poskytovať komfort vnútornej klímy pre každého užívateľa a každé prostredie.
Naša špecializácia presviedča našich zákazníkov , že Carrier môže splniť ich požiadavky s tým najlepším profesionálnym riešením, a to je: - technológia: vodné systémy, priame chladenie - aplikácie: domáce, obchodné, dopravné a komerčné chladenie - konečný užívateľ
Výsledkom je najväčší rozsah riešení klimatizácie na svete.

Rastúce partnerstvo

Carrier pevne dôveruje svojim partnerom, čo preukazuje: Školením zvyšujúcim ich kvalifikáciu. Spoločným vývojom projektov, ich podporou v predpredajnej fáze, počas predaja konečnému užívateľovi a takisto pri servise zariadení. Zosilňovanie partnerstva využívaním súčinnosti dvoch špecialistov, Carrier a jeho klientov, zabezpečuje najvyššiu spokojnosť zákazníka a obchodný úspech.

Rodina vynálezcov

Carrier je súčasťou United Technologies Corporation. Jedinečná medzinárodná skupina s dlhou tradíciou vynálezov, ktorá významne zlepšila naše životy: výťahy Otis, vrtuľníky Sikorsky, motory Pratt & Whitney, toto je iba niekoľko z jeho členov. Sama UTC je jediným svetovým komerčným dodávateľom palivových článkov, čo je zdroj energie bez emisií, neznečisťujúce životné prostredie, ktorý poháňa najvyspelejším vozidlá na svete.

CARRIER Transicold v Slovenskej republike

Od roku 1991 bola spoločnosť CARRIER TRANSICOLD EUROPE zastúpená spoločnosťou TRANS BUILD SERVICE, s.r.o.. V roku 1996 zastúpenie prevzala integrovaná dcérska spoločnosť CARRIER TRANSICOLD SLOVAKIA spol. s r.o..

V roku 2011 zastúpenie prevzala spoločnosť PRIMACLIMA, a.s., ktorá nadväzuje na dlhoročnú tradíciu pôsobenia značky CARRIER TRANSICOLD na našom trhu.

v roku 2012 spoločnosť PRIMACLIMA, a.s., získala zastúpenie aj pre Maďarskú republiku.Práve tu je 9 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Čítanosť článkov
3665149